Alati Sind toetav kool Paganamaa vahetus läheduses Läti piiri ääres

  previous arrow
  next arrow
  Slider

  Krabi Kooli tegemised

  Meie kooli arvutipark sai täiendust tänu EAS-ile, kes ostis uued arvutid ning jagas vanad Eesti koolidele. Krabi kool sai 15 Lenovo sülearvutit koos dokkimisaluste, suurte ekraanide ja hiirte klaviatuuridega. Oleme väga tänulikud ja rõõmsad! smile

  19.detsembril toimub meie ühine jõululõuna koos sõprade ja külalistega.

  Üritus on kutsetega!

   

  Me ootame Sind!

   

  Meie kooli ühine jõulukingitus on sel aastal õpilaste-õpetajate ühisannetus Perekodule Käopesa.

  Selletarvis kogume igaühelt 5€. Kui soovid osaleda võta meiega palun ühendust!

   

  Kuidas oleks käia koolis umbes 120 aastat tagasi? 2. ja 3. klass käisid seda Mõniste muuseumis uurimas. Tundide alguses laulsime nii eesti kui ka vene keeles ülistuslaulu tsaar Nikolaile. Uurisime vanaaegset kirja, kirjutasime sulega, arvutasime arvelaual. Vahetunnis sai katsetatud, mis tunne on herneste peal põlvili olla. Toidukastist sai ülevaate, missugust toitu vanasti lapsele nädalaks kooli kaasa anti. Meie laste poolt oli palju uudistamist ja küsimusi ja ühiselt leiti, et vanasti oli koolis ikka palju raskem.

  õp.Pille

                 

    

   Uskumatu, kui kiiresti me selle vaheajani jõudsime! 🙂

  Ja samas - päevad mööduvad tõesti kiiresti, kui need veeta pidevalt asjatades, õppides, mängides, suheldes, vaieldes, kuulates, selgitades jne. Niimoodi nädala kaupa koos olles leiab koolipäevadest kõike, mida elul pakkuda on. Ja nii see nädal möödub. Siis kuu. Siis.....

  Meie esimesed kuud möödusid kohanemise tähe all, teineteise ja kooliga kohanemise tuules. Uurides, et kes me siis oleme, mida oskame, mida tahame, millest unistame.... Meie lapsed, keda on koolis kokku 40, on kokkuvõttes üks põnevalt kirju seltskond, kes ikka ja alati üllatada suudab. Ja seda igas mõttes. 🙂 On täiesti võimatu, et nendega koostööd tehes kuidagi mugavustsooni logelema saaks jääda. Igaüks neist sammub oma isiklikul õpitee ja areneb jõudumööda. See innustab ja toob alati peale mõnusat pingutust ka rõõmu! Kõigile osapooltele.

  Vaheaeg saabus just siis, kui teda kõige rohkem vaja oli.

  Vaheaeg toob meie kooliellu nii mõndagi uut, mida katsetada, mida muuta - ikka koostöös lastega ja ka tänu neile! Sellest kõigest aga siis, kui tagasi koolis oleme!

  Aitäh meile kõigile pingutamise, rõõmustamise, lohutamise, julgustamise ja mõistmise eest! 

  "Peatu! Vaata! Veendu!"

  See sõnatrio sobiks absoluutselt iga meie otsuse ette - olgu see siis teeületamine või mõne teise suurema-väiksema valiku tegemine siin elus.

  Saatku see soovitus meid kõiki ka vaheajal! Ja ikka selleks, et vaheajast rõõmu ja lusti oleks. 

  Märkame! Naudime! Jagame!

   

  Kui selgus, et lõunaks oli vihm oma tegutsemise õues lõpetanud organiseerisime endale pärastlõuna vabas ja värskes õhus. 
  Sõitsime Luhasoosse, et seal üks jalutuskäik teha, sügist vaadata ja seda ilu ka pildi peale püüda.

  Ega siin ei olegi midagi pikalt kirjutada. On selgemast selge, et selline käik tuleb ise ette võtta, et täpselt aru saada, mida selline jalutuskäik endas peita võib. 

  Piltidel on mõned näited laste fotojahi "saagist". 
  Meie soovitame - Luhasoo! Ja mitte ainult sügisel vaid igal aasta-ajal ja iga kell.....

  Soovid siiski täituvad, isegi kui need tunduvad uskumatud.

  Mõni nädal tagasi saime hakkata õppima korea keelt ja see tundub siiani üsna ebareaalne. Siin maakohas, väikses Krabi koolis, ja saab õppida sellist keelt? Aga imed saavad tõelisuseks ja nüüd on minul ja mu sõbranna Renatal, keda kahjuks pildil pole, võimalus õppida korea keelt. Me õpetame vastuteenena Tennile eesti keelt. Tund on ristõppimine, kuna suhtleme omavahel inglise keeles, mis on mõnes mõttes väga huvitav.

  Mulle on aastaid meeldinud väga Aasia kultuur. Vanemad jäid nõusse, et ma läheksin aastaks Lõuna-Koreasse õppima. Tegin katsed ära ja kui hästi läheb, saan pärast kooli lõpetamist oma unistuse täita.

  Emma

  Emma jutule lisaks veel seda, et ristõppimine toimub meil ka vene keele tunnis, kus korraga on käigus 3 keelt - inglise, vene ja eesti keel. Nii tundub vene keel korraga palju põnevam ja "isuäratavam". Väga tore on ka see, et meie õpilaste hulgas on neid, kellel vene keel suus ja kes seeläbi keeletundi rikastavad, kaaslasi toetavad ja keerulise justkui lihtsamaks aitavad muuta. Samuti ei ole kellelgi keelatud mõne õppeaine materjali võõrkeeles omandada. 

   

   

  Page 1 of 4

  Teated

  Olulisi teateid hetkel ei ole :) 

  Meie toetajad

  Tartu LV, Valga VV, Haapsalu LV, Võru LV, Võru VV, HTM, Umamuna, Riina Paat- Punase Risti Võrumaa Selts, Peter Ingman- Kajaani kogudus, Ruth Oltjer- Chemi-Pharm AS, Inge Järvpõld, Kaie Puik, Lauris Pikk, Ulvi Üprus, Pille Toome, Tiia Rahula, Marge Nurk, Kaie Puusepp, Merit Mägise, Linnar Viik, Vivian Terri Layne, Mitch Layne ja Karen H. Cripps perekond, Vilja Ruuda

   

  Koostööpartnerid

  Üldkontakt

  Krabi Kool

  Krabi, Võrumaa 66102

  +372 520 2765

  koolkrabi@gmail.com

  MTÜ Ostium a/a EE44 2200221059535143

   

  © Krabi Kool