5.02.19

Viimasel ajal on palju juttu olnud sellest, kuidas üks kool peaks olema võimalikult lapsesõbralik. Paraku kipub see jutt olema kangesti valimiste maiguga ja üsna projektipõhine. Jälle. Pikemalt ei hakkagi harutama ja arutama seda. Kirjutame hoopis nii.

Meie koolipäev algab kell 9 ühise hommikusöögiga ja seejärel 9.30 minnakse esimeste toimetamiste juurde, mis on eelnevalt kokkulepitud. Siinkohal peab ära mainima selle, et meie koolis puudub koolikell ja kõik tegevused plaanitakse omavahel suheldes. Samamoodi lepitakse kokku ka puhkepausid ja nende pikkused.

Õppetöö toimub meil riikliku õppekava alusel ja iga lapse individuaalsust arvestades. Kõige tähtsamaks oma toimetamiste juures peame häid ja selgeid suhteid.

Kell 12 istume ühiselt lõunalauda. Peale seda saab igaüks omale meelepäraselt sisustada lõunapausi, mis kestab 1h. Kes käib õues, kes möllab spordisaalis, kes loeb, kes on lihtsalt niisama...
    Ja siis jälle kokkulepitud tegemiste kallale, et seejärel pool 4 oodet süüa.

Õhtul on aega teha koduseid töid nendel, kellel päeval miskit tegemata jäi. Samuti on aega tegeleda oma lemmiktegevustega. Kord nädalas on õhtu täis leiutamist ja nokitsemist. Veel teeme kinoõhtuid, robootikat, tegeleme õuetegevustega, mis hetke ilmaga sobivad. Ja jätkuvalt pooldame oskust olla niisama ja sedagi nautida. Kui siis niisama-olemise käigus tuleb lapsel mingi soov või idee....no siis vaatame, mis ja kuidas teha annab.

Nii ehk mõistate, et jutt lapsesõbralikust koolist ei ärata meis muid mõtteid kui et - meil siin on juba hea. Ei midagi erilist oma lihtsuses ja inimlikkuses. Püüame seda siis hinnata ja nautida ja hoida! Ja ikka koos!