2.11.2018

Pärast vaheaega veetsime esmaspäeva minikrossikate ja ATV-de seljas – nimelt oli meil tehnikapäev. Staadionile oli maha märgitud rada, mida mööda iga huviline sai sõita ja põristamist jagus mitmeks tunniks. Ilm oli küll kangesti tuuline ja kõle, aga seda toredam oli näha, et huvi ja lust seljatasid külma. Väga ilusasti paistis välja ka see, kuidas poisid nii väga nautisid tehnikaga toimetamist - seda, millest igapäevaelus ilmselt väga osa ei saada, aga mis ometi väga huvitab. Kui saaks need tsiklid veel ise lahti võtta ja uurida, mis seal sees on, parandada ja jälle kokku panna....oleks vast oskused eluks!

Selle masinapargiga kohtume tulevikus veel. Suured tänud ja tervitused Ülo Raudsepale!

Ja siis oli neljapäeval õpetaja Jaanaga robootika, kus vastavalt kuu teemale „Vesi ja veekogud“ , tuli tegeleda kuldkalaga. Muidugi oli kogu protsessi segatud teisi õppeaineid ja nii sai jälle kogu päeva jooksul kõike vaheldumisi teha. Jalutuskäik looduses enne lõunasööki oli kohe eriti mõnus.

Reedene päev tõi endaga ujumise.

Kogu selle toreduse juures on rõõmustav ka see, et meid toimetab nüüd koolis veel rohkem...

Kes siis õpetajatest tegutsemas on?

Lemmiga loodusõpetus, Pillega eesti keel, Luulega matemaatika, Ingridiga muusika ja inglise keel, Annega kehaline kasvatus, Merikesega justkui kõike :) , Alariga aktiivsed pausid ja igasugu muud jutud-tegemised ja Urvega kunst-käsitöö.

Selline koostoimetamine ja pidev tagasiside ilma, et peaks hinnet ootama. Hinne, mille mõõt võib olla äärmiselt küsitav ja mis lapsele endaks arenemisel üldse nii palju ei anna.

Ja jätkuvalt on meil aega: on mõnus rahulikkus, on ruumi endaksolemisele ja vajalikele liigutamispausidele enne, pärast või keset tundi. On aega igasugustele küsimustele ja vastuste otsimistele. On aega tujudeks, emotsioonideks, nende kuulamiseks ja lahendamiseks. Ja tegelikult me ei tee meie endi jaoks mitte midagi uut.

Tere, november!