12.10.2018

Selle nädala alguses oli meie majas avatud uste päev. Mitte, et need uksed muidu väga kinni oleksid olnud, vaid „avatud“ pigem seetõttu, et need, kes muidu ehk tulla ei julgeks, seda nüüd siis teeksid. Et saaks tulla külaline lähedalt ja kaugelt, see, kes südant valutab kooli ja maja käekäigu pärast ja ka see, kellel mõni täiesti konkreetne soov ja küsimus.

Täname ja tervitame kõiki, kes sellel päeval meie juurde tee leidsid! Külalisi oligi lähedalt ja kaugelt. Väga lähedalt polnud paraku kedagi ja seetõttu jääb vaid üle loota, et osa nendest väga arvukatest klikkidest meie kodulehel on kohalike huvi väljendus meie tegemiste vastu. Tervitame ka teid! :)

Aga avatud uksed ei seganud koolil toimetamast ja nii käis mänguline õppimine kenasti edasi. Mõistagi hästi palju looduses! Sellega polegi ju muud muret, kui et riidehoius peavad lihtsalt õiged riided kogu aeg valmis olema.

Igasugu mõõtmiste, arvutamiste, võrdlemiste ja vaatlemiste kõrvalt sai matemaatika õuetunnis imetleda Paganamaa sügisest ilu, mis on ikka võrratu!

Kui Simona käest küsiti, et mis tund talle siis kõige rohkem meeldib, ei osanud tüdruk vastata. Kindlapiirilisi tunde ju polegi ja saa sa siis aru, mis tund on, kui õpetaja kõik justkui kokku segab. Nii ei olegi võimalust, et üks või teine tund justkui parem oleks või selline, kus miski kehvemini välja tuleks. Hinded kahvatuvad selle kohese tagasiside kõrval, mida iga tegutsemine endaga kaasa toob. Mõõduvõtmine käib vaid eilsega ja tempos, mis on lapsest lähtuv.

Oleme isekeskis arutanud, et selline õppimisvorm saab aset leida vaid juhul kui on usaldus. Usaldus endi ja oma sisetunde vastu. Usaldus meeskonna vastu, kellega koostööd tehakse. See saab toimida vaid siis kui julgeme kahelda süsteemis, mis ilmselgelt enam ei tööta, mitte kellegi kasuks.

Ja kui laps räägib kõigile, et tal on koolis tore ja lõbus kõigi piiride ja tegutsemisvabadusega - siis on see sulaselge kompliment ja kinnitus, et oleme õigel teel.