5.10.2018

Eelmise nädala tore lugu oli käik Mõniste muuseumi. Vaatasime, kuidas elas inimene kaua aastaid tagasi. Peaasjalikult uurisime seda, millised olid tolle aja tööriistad ja kogu käigu raames said kahemehesaagi kasutades valmis ka mõned puud, mis muuseumile toasooja annavad. Tore, kui kooli lähedal on kohti, kus õppimas käia!

Luubiga  metsas toimetada oli ka tore. Uurisime absoluutselt kõike ja maailm oli läbi luubi vaadatuna hoopis põnevam. Ja muidugi oli kõige selle juures raske mitte märgata sügise värve!

Meie laual lebas ühel hommikul raamat „Vabadus õppida“.  See on väga värskendav lugemine kõigile, kes soovivad heita meie haridussüsteemile kriitilisemat pilku. See on raamat igaühele meist, kes koolis töötab, et mõelda – mis mõte ja eesmärk on sellel tööl, mida hommikust õhtuni teen. Lapsevanemana - mis on see, mida ma oma lapsele TEGELIKULT tahan? Mida ma ise lapsena oleks tahtnud? Kui palju olen nõus võtma vastutust OMA lapse käekäigu eest? Kui julge ma olen, et ületada omaenda hirme?

Hästi palju küsimusi, mida endale esitada tasuks. Esitama peaks!

Aga õpetajate päeval veetsime koos väga mõnusa õhtu ja tõdesime taas, et oleme üks vahva kamp!

Reedel käis TV3 meie seltskonda filmimas pealkirja all „Maailma väikseim kool“.  Ehk tõesti väike, aga sisult suurem kui mõni väga suur.

Sügis on värviline ja selline on ka meie mänguline õpirõõm!