28.09.2018

Igasugu pisitegemistest ei hakkagi sel korral kirjutama. Neid on ju ühe koolilapse päevades küll ja veel.  Lihtsalt meie paindliku korralduse juures on iga päev loomingulisem kui muidu. Mida teha, kuidas teha, millal teha, kelle abiga teha, miks teha – kõike saab koos arutatud ja tehtud.

Nädala esimesel hommikul astus uksest sisse politseinik, et üks hariv külalistund anda, see oligi tore, huvitav ning meeleolukas. Tähtsad jutud said aetud ja päeval põnev vunk sees.

Teisipäev tõi kaasa teatrikülastuse ja väikesele inimesele võimaluse arutleda teemadel,  miks mõni etendus on parem kui teine, miks mõne etenduse lõpp annab ennast nii hirmus pikalt oodata ja teine kibekiirelt otsa saab. Või siis arutlemine sel teemal, et kuidas meie ise oleks etenduse teinud. Tegelikult me seda ju teeme ka – lugemistükkide dramatiseeringud omavahel või  nukkudega on justkui väikesed etendused iga kord.

Kolmapäevast pool päeva käisime hoopis ühes teises koolis, kus õppisime eesti keelt ja matemaatikat. See oli teistmoodi kogemus kahest tunnist,  kus klassi ees olid väga toredad õpetajad ja ümberringi natuke teistmood koolikeskkond. Ja vastukaaluks istumisele veetsime ülejäänud päeva spordikeskuses trenni tehes.

Ja korraga oli maja lapsi täis – Varstu Kooli 1. ja 2.klass korraldasid öökooli. Võtsime nad kenasti vastu ja veetsime koos väga lõbusalt aega. Tegime robootikat, käisime Pähnis Loodusmajas,  seejärel Paganamaad avastamas, mängisime spordisaalis ja hullasime muusikaringis. Peale koogisöömist läks lahti diskotrall, mille lõpetas magus uni, mis vägisi silma tikkus. Aitäh meie toredatele külalistele! :)

Reede toob veel mõned tegemised ja käigud, aga nendest juba uuel nädalal.

Ja veel – tervitame kõiki, kes on meid vaatamas käinud ja meie toimetamiste vastu huvi tundnud.  Nagu septembri alguses lubatud, korraldame aeg-ajalt avatud koolipäevi ja esimese sellise kohta tuleb õige pea ka info. Aga muidu – oleme avatud igal koolipäeval ja igaühele, keda huvitab, kes julgeb ja tahab.

Ilusat sügist!