14.09.2018

Esmaspäeva hommikul tuli õpetaja kausitäie ploomidega. Lauale panime karbitäie värve, et hakata neist välja võluma just sellist värvi nagu ploomidel. Kartulitrükk aitas teha kauneid mustreid ja ja kustukummi-vigurtehnika abil ilmusid valgele paberile ka pihlamarjad. Loodusõpetuses vaatlesime koolitare ümbritsevat loodust, et siis pärast klassiruumis nähtu üle arutleda, pilte uurida ja infot otsida. Lehed, mis korjasime, läksid kuivataja vahele ja neist saab varsti üks kena infovihik. Ja muidugi rohkelt liikumist spordisaalis, mõnusat lõõgastavat puhkamist rahuliku muusika saatel, lemmikraamatute lugemist, nalja-naeru, lahendatud muresid jne. Kehalise kasvatuse tunnis õppisime õiget kükitamise tehnikat, sirutasime, painutasime, kummardasime. Ja seda kõike õppisime õunu korjates, neid pestes ja pressides. Ikka selleks, et talvel oleks, mida juua või moosina pudrusilma pista. Kogu ürituse käigus sai õuntega toredasti arvutada, ämbritäisi liita-lahutada ja siis liitreid kokku lugeda. Korraks võttis suur tuul meilt voolu ja siis saime tuttavaks generaatoriga ning teadmisega, kust see elektrivool üldse tuleb. Ja no sulgpall on väga lahe mäng! Inglise keeles laulud-mängud, pusimistnõudev kirjatehnika ja vahva matemaatika. Kahte viimast saab väga mõnusalt ka liivakastis liiva peal harjutada. Üks tore päev teise järel!