Pisike armas Krabi kool asub looduskaunis kohas Võrumaal, see on õpilaskoduga kool. Siin elavad õpilased, kes on tulnud siia Eestimaa erinevatest paikadest.

Kool on väike ja hubane. Siia on kõik teretulnud!

Koolis õpib üle 60 õpilase, kõik suhtlevad omavahel, toimime ühtse suure perena.

Kool on nagu teised koolid, kuid tunnid on meil viis minutit lühemad ehk 40 minutit.

Õpetajad ja kasvatajad on sõbralikud, nad aitavad alati, kui on mure.

Koolipäev hakkab 8.15, kuid me peame varem kohal olema, kuna sööme koolimajas ka hommikusööki.

Õpilaskodu asub koolimajast kilomeetri kaugusel.

Päev koolis kestab poole neljani, siis sööme oodet ning pärast seda minnakse kõik koos õpilaskodusse.

Õpilaskodus on meil võimalus mängida laua- ja arvutimänge, Playstationit või siis hoopis puhata. Veedame aega väga palju väljas. Õues on võimalus kiikuda, mängida jalgpalli, võrkpalli .Meil on ramp, seal saab sõita ratta, rulluiskude või rulaga.

Õpilaskodu hoone

Õpilaskodu puhketuba

Õpilaskodu õu

Carolin kiigub

Võrkpalliplats

Õpilaskodu hoovis olev ramp

17.00-19.00 on meil õppimisaeg. Siis õpitakse ja lahendatakse kodutöid. Kui õpetükid õpitud, siis pole keelatud lugemine või koristamine, kuid võib ka lihtsalt olla.

Peale õppimisaega on õhtusöök ning siis võib jälle välja minna. Mõnikord teeme õpilaskodus ise süüa, seda aga paar korda kuus. Saame ise toidu valida, mida me süüa tahaksime ja kokkame ühiselt.

Kella kaheksaks õhtul tulevad tööle öökasvatajad.

Kell 21.30 peavad õpilased olema toas, sest kell 22.00 on öörahu ja selles ajavahemikus saadakse valmistuda magamaminekuks.

Õpilased, kes jäävad nädalavahetuseks siia, saavad teha kasvatajaga koos süüa.

Laupäeval ja pühapäeval saab hommikuti kauem magada.

Koolis toimub palju üritusi, vahepeal korraldavad õpilased neid ise. Tuntumad on playback, piparkoogipäev, spordipäev, emakeelepäev ja lisaks palju muid üritusi. Samuti korraldatakse erinevaid teemanädalaid, kus nädal on pühendatud ühele teemale. Näiteks õunanädalal õpiti õunu pressima ja mahla tegema, keelenädalal loeti erinevates keeltes luuletusi. Lisaks üritustele tähistatakse igal kuul õpilaskodu õpilaste sünnipäevi.

Krabi playback show 2016

Piparkoogipäev

Õunanädala spordipäev

Jõulupidu 2015 Krabi rahvamajas

Ekskursioonid on meil alati huvitavad ja kõik saavad sellest rõõmsa elamuse.

Otepää Winterplace külastus

Ekskursioon Räpina paberivabrikusse.

Mõningatel hommikutel laulame kooliga ühislaule, päev on kohe palju päikselisem.

Ühislaulmine kooli fuajees

Koolis on meil laulukoor, oleme käinud laulukooriga ka väljaspool kooli esinemas.

Pisikesed Viitinas jõulukontserti andmas

Suured Viitinas jõulukontserti andmas

Talvel on võimalus meil suusatada, kelgutada või uisutada.

Kehalise tund uisuväljakul

Poistega on meil vedanud, nad on meil väga sportlikud ning käivad tihti väljaspool kooli võistlemas

Jalgpalliturniir

Loodus on siin ilus. Paganamaa, kus on looduskaunis maastikukaitseala, asub koolimajast kilomeetri kaugusel.

Paganamaa vaatetorn

Meil on traditsioon, et iga õppeaasta alguses istutavad esimese klassi ning iga õppeaasta lõpus üheksanda klassi õpilased kooliaeda puu.

1. september 2014

Tutipäev 2015

Tere, olen Viktorija Zujeva!

Olen Krabi kooli 8. klassi õpilane.

See on minu 8. klassi loovtöö ning vabalajal tegelen pildistamisega. Olen käinud siin koolis juba 7 aastat. ning see kõik millest siin kirjutanud olen on minu nägemus sellest koolist.

Mulle meeldib siin, siin on kaunis loodus, mul on siin palju sõpru, õpetajate ja kasvatajatega saan hästi läbi.

Varstu Vallavalitsus

Lauri Semevsky