Kuidas eKooli kasutajakontot luua

1. Ava eKool-i kodulehekülg.

Vajuta rohelisele "LOO KONTO" nupule. (Vaata pildilt)

2. Isiku tuvastamine.

Vali moodus, kuidas hakkad eKooli sisse logima. Selles õpetuses näitan kuidas teha kasutaja e-maili kaudu, kuna õpilaskodu interneti arvutitel pole ID-kaardi lugejat.

Vali nupp "Ma ei saa / ei taha end turvaliste kanalite kaudu tuvastada"

3. Isikuandmed

Siin täida lahtrid nii, nagu palutud. Oluline on, et täidad oma nime korrektselt. Nimi algab suure tähega, ülejäänud tähed on väiksed (nt. Juhan Juuni). Peale isikukoodi sisestamist vali isikukoodi väljastaja, selleks on Eesti. Peale seda, kui isikukood on õigesti sisestatud peaksid ülejäänud lahtrid ise täituma.

Vali Sinine nupuke "Jätka"

4. Kasutajakonto andmed

Täida lahtrid nii, nagu palutud. Jäta meelde, et sisestatud e-posti aadressist saab eKoolis sinu kasutajanimi, millega eKooli sisse logida. Parool ei pea olema sama, mis sinu e-posti aadressil. Kindlasti märgi ruuduke, et nõustud teenuse tingimuste ja privaatsuse põhimõtetega. Kui kõik õigesti sisestatud, vajuta sinisele nupukesele "Lisa eKooli kasutaja".

5. Kasutajakonto on loodud.

Kui siiani on kõik hästi läinud, peaksid nägema järgnevat teadet:

Teade ütleb, et nüüd on vaja konto aktiveerida. Selleks mine oma e-posti aadressile, eKooli poolt peaks olema tulnud sulle kiri. Kui veel ei ole, siis oota veidi, kirjaga võib minna veidi aega.

Kui kiri on e-postis avatud, vajuta pikale sinisele lingile, see viib sind eKooli ja ekraanile tekkiv teade ütleb, et konto on aktiveeritud.

6. Muudame seadeid

Logi nüüd eKooli oma kasutajaga sisse. Kasutajaks on sinu e-posti aadress ning parooliks see, mille mõni hetk tagasi valisid.

Selleks, et sa oma hindeid näeksid, pead läbima veel paar sammu.

Kõigepealt muudame seadeid. Selleks vali ülemisest paremast nurgast seadete nupp (näeb välja, nagu hammasratas).

Ning vali vasakust menüüst "Kontaktandmed".

Vali pildil punaselt märgitud nupp "Lisa aadress".

Täida vajalikud andmed ning vajuta "Salvesta".

7. Kooli registreerimine

Mine nüüd tagasi eKooli lehele, piisab sellest, kui vajutad üleval vasakus nurgas olevale eKooli ikoonile.

Vali ülevalt paremast nurgast "Taotlen ligipääsu õpilase andmetele"

Avaneb selline pilt:

Üleval vasakul on otsing. Sinna piisab, kui kirjutad "Krabi". Vajuta otsingu all leitud vaste "Krabi Kool" peale. Paremale poole avaneb nüüd kaart ja Krabi Kooli visiitkaart. Visiitkaardi alumisest osast vali "Olen õpilane, palun juurdepääsu koolile".

Avaneb selline pilt:

Siin on nähtavad Sinu andmed. Kui andmed on õiged, siis märgi ära kastike "Nõustun jagama infot kooli personaliga" ning vajuta nupule "Saada taotlus".

Kui sellele klõpsatud, avaneb selline pilt.

Nüüd tuleb oodata, et Krabi Kool sinu taotluse kinnitaks. Selleks vaadatakse üle, kas oled oma andmed õigesti sisestanud.

Varstu Vallavalitsus

Lauri Semevsky